Багатозначне слово “кака”

Відень Додати коментар

Лексикон нашої дитини збагатився словом “кака” приблизно в 9 місяців. Спочатку ним позначались всі “каки” світу цього, знайдені на підлозі, – випадкова крихта, ниточка і т.д. Дуже тішило, що малюк перестав тягнути все знайдене до ротика, а голосно кричав: “кака”, тим самим подаючи сигнал мені – негайно ліквідувати каку!!! (але згодом каки знову стали їстівними :) , тому реакція мами мала і має дорівнювати космічній швидкості).

Далі кака почала набувати нових смислів і значень.

До прикладу, як вам таке:“какА”,  і що воно може означати? Звісно, паркан! Хто би міг сумніватися! “КакА, какА” – радісно вигукувала Устинка, коли ми щоразу йшли до метро вуличкою з різнокаліберними особняками, кожен з яких загороджений іншим парканом. Зараз, подорослішивши на чотири місяці, на моє недолуге запитання: “Що це?”, дитина лише ліниво і втомлено відповідає: “какАа”… (мовляв, всім це вже давно відомо!)

Орієнтовно в одинадцять місяців у житті нашої Устинки з’явились ворони. Вона їх любопитно розглядала на проводах чи в полі, в польоті, в книжечках. “Каа-каа…” – протяжно і діловито підсумовувала дитина, спостерігаючи ворону. “Так, кар-кар, ворона,”- погоджувалася з нею я. Далі ми почали зауважувати  дрібніших і менш крикливих птахів і всі вони отримали назву “каа-каа”.

Далі було…

Мотоцик,  кава, кольорові ікеївські стаканчики і ще багато слів у яких присутній склад “ка”, а чи просто літера “к” потрапили до категорії “кака” з позитивним емоційним забарвленням.

Всі справи, які робляться у горщик, безумовно теж називаються “какА”, але друге “а” вимовляється коротко і швидко.

Ось так і живемо серед великої кількості різноманітної каки :) . А ще ви, батьки, будьте  мудрі розуміти всі відтінки і забарвлення багатозначного “кака” улюбленої солодкої дитинки — це ж так цікаво!!! ;)

© Мама Іра

18.08.2015

0

Залишити коментар

*


4 − 1 =

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>