Кулінарні історії

7 гастрономічних гріхів українки (про себе)

А гріхів трохи назбиралося, хоч у деяких (?) зовсім не каюся:

1. Не люблю дерунів. У таке можна повірити? А доведеться і ще навіть маю кількох однодумців — ніби двох 🙂 Проте самкують мені добре кабачкові пляцки.

2. Але кабачкової ікри їсти я не буду (дивні смаки людські). Не знаю наскільки це традиційна українська страва, але наче поширена і в багатьох серед улюблених.

3. Байдужа до червоного борщу (іноді їм із задоволенням, але ніколи не страждаю, від його відсутності  🙂 і (майже) не ініціюю його приготування, хіба заради когось). Тому не дуже можу зрозуміти захопливого: “Борщ!” чи переможного: “А у нас сьогодні борщ!” Та може ситуація і помінятись, бо вже не така категорична, як колись.

4. З варениками та сама ситуація — можу їсти, а нема, то не згадую. Як виняток — вареники з квашеною капустою — їх я любила завжди :)), ще навіть коли тато з мамою були малюками, але коли капустяних вареників нема, то теж не сильно пам’ятаю про їх існування — роками, а, зазвичай, їх нема. Ото собі нагадала, то треба буде зробити.

5. Люблю різні заморські гамки, пов’язані з рибою і морепродуктами: суші, устриці, мідії, криветки і т.д. (Незаморські теж, але тоді то вже патріотично і поважно, і так як треба ;))

6. Не люблю капусняк.

7. Коли роблю пюре картопляне, заливаю холодним молоком (бо мені так подобається). Ця дика звичка певно буде і на Місяці дикою.

А ще виделкою люблю послуговуватись під час приготування їжі (не ложкою, не лопаткою), перемішувати щось у сковорідці (тілько б не драпнути поверхні ;)), щось виловлювати в зупці, щоб скуштувати, та ще й все це робити лівою рукою (сподіваюсь, ніхто із занадто вразливих господинь, які не можуть дивитися на подібні речі, ніколи цього не прочитає і не втратить свідомості :))

Але не все так кепсько — люблю млинці,  «українські суші» — голубці, грибочки в сметані, палюшки. Іноді доводилось чути про справжніх/несправжніх українців чи українок через їхні самаки. Хай здебільшого і жартома, та ні жартома, ні серйозно менше українкою себе через відсутність у моєму серці дерунів не вважаю ;).

А які ваші уподобання?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *