Будні / Відень

В саду в Австрії гуляли, вишень нарвали…

Нарешті ми в Австрії нарвали вишень і поласували ними досхочу! До того, за десяток років, вдалось їх разок купити в турецькому (якщо не помиляюсь із визначенням) супермаркеті. Радості не було меж. Нещодавно також вдалось купили морожені у Lidl. А тут підкувалась інформацією про вишневі сади і ми вирушили збирати смакоту власними рученятами.

Sauerkirschen, Kirschen, sammeln, pflücken, Sommer, Beeren

Полуниці на австрійських полях вже збирали – це смачніше, ніж з магазину, часто “біо” і цікавіше. Якщо їхати з дітьми, то також пізнавальніше. Але, якщо з полуницями все просто і зрозуміло, то з вишнями починається пригода вже з самого слова і його семантичного значення.

Спочатку на курсах німецької мови, багато років тому, вивчила, що “Kirsche” – це вишня. Однак у австрійських супермаркетах вишень не бачила, натомість на цінниках з черешнями всюди пише “Kirsche”. А як щодо вишні? Довго щось не сходилось. Зараз нарешті дізналась що в деяких регіонах Австрії і Німеччини вишня є “Weichsel”, а також “Sauerkirschen” (“sauer” – кисла, тож кисла вишня), а на черешню – “Süßkirschen” (“süß” – солодка, солодка вишня).

Отже поїхали ми цього разу збирати вишні у вишневий сад (кілька десяток кілометрів від Відня). Я вже знала точно за чим їхали, тому помилки статися не мало 🙂 і не сталося – привезли дві чималі коробочки вишень.

Також назбирали ягід – агрусу (який теж нечасто і не у кожному супермаркеті зустрінеш у сезон) та жменьку смородини. Купити порічки у супермаркетах – не проблема, тому ми їх додому не брали, тільки діти трохи скубали на кущах, що є дозволено і входить у ціну.

Facebook Коментарі
Поширити:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


3 − 1 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.