Літературно-музичний вечір у Відні, присвячений 210-річниці з Дня народження Тараса Шевченка
21 березня 2024 року в найстарішій церкві Відня (Ruprechtskirche) відбувся концерт, присвячений 210-річниці з Дня народження Тараса Шевченка. Вшанувати пам`ять великого Кобзаря на запрошення Австрійсько-українського Товариства прибуло багато відвідувачів — представників як української громади, так і німецькомовних гостей. У цей вечір присутні мали змогу послухати твори Шевченка у виконанні Зоряни Кушплер, Олени Нечай-Носаль, Богдана Шутки, хору “Барбареум” тoщо. Віршові твори звучали на заході двома мовами.
За відчиненими дверями найстарішої у Відні церкви
Розпочалась програма привітальним словом Президента Товариства Алоїза Вольдана та Посла України Василя Хименця. Далі звучали твори “Мені однаково чи буду”, “Садок вишневий”, “Чи зійдемося ми ще знову”, “Муза”, у прочитанні Івана Малковича, Зоряни Кушплер, Ірини Корчагіни.
Під акомпанемент бандур…
Поміж віршами лунали музичні композиції М. Лисенка, І. Кушплера на слова Т.Шевченка. З. Кушплер і О. Нечай-Носаль виконали під супровід бандури “Ой, маю, маю я оченята”, “Зоре моя вечірня” та інші твори. Зачаровувало виконання, костюми, професійність.
Розрита могила
Дуже проникливо у цей вечір звучала “Розрита могила” у виконанні О. Нечай-Носаль, перегукуючись із сучасними трагічними подіями:
Світе тихий, краю милий,
Моя Україно,
За що тебе сплюндровано,
За що, мамо, гинеш?
Чи ти рано до схід сонця
Богу не молилась,
Чи ти діточок непевних
Звичаю не вчила?
“Молилася, турбувалась,
День і ніч не спала,
Малих діток доглядала,
Звичаю навчала.
Виростали мої квіти,
Мої добрі діти,
Панувала і я колись
На широкім світі./…/
Богдан Шутка виконав композицію Г. Хоткевича “Невільницький ринок у Кафі”, яка видалась чи не найдовшою, але дуже атмосферною і драматичною, що теж краяла серце болючими роздумами і асоціаціями.
Концертну програму завершував виступ хору “Барбареум” із кількома творами. “Ой, тумане” у їхньому виконанні звучало ще досить довго в голові цього вечора.
А вже в самому кінці дійства присутні виконали Гімн України – до мурашок, до проникнення в кожну клітину.
Насичено і тепло минуло кілька годин заходу, незважаючи на дещо похолодне, хоча й дуже гарне, приміщення.