Кулінарні історії

В нас сьогодні деруни, наче ті слони… Або тілапія в картоплі

На сковорідці вмістилось два величезних деруна, та не простих… Це тілапія смажиться у тертій картоплі.  Не люблю деруни, та добре смакує мені риба в тому числі і тілапія, то ж у пошуках сімейних компромісів десь натрапила на подібний рецепт, а заодно дізналася, що це не тільки дуже поживна риба, але й навпаки (про це нижче).

Що потрібно для запікання риби в картоплі?

А:

–          терта картопля (штук 6-7);

–          терта цибулина;

–          яйце;

–          сіль, перець;

–          десертна ложка олії

–          мука (2-3 ст.л)

Б:

–          600 гр. риби (у даному випадку тілапія, хоча може бути будь-яка біла риба – тріска, хек тощо).

–          сіль, перець

Продукти А перемішала в окремій посудині. Продукти Б  (:)) – розморожену  рибу промокнула паперовим рушничком, посолила, поперчила.

Ну, а далі на одну сторону рибини рівномірно виклала картопляну масу і поклала на добре розігріту сковорідку (картоплею вниз), зверху теж «замаскувала» рибу картопляною масою.

Далі допетрала, що краще пекти меншими шматочками – і зручніше смажити, і смачніше може вийти (таки так). Загалом все вийшло і страва-новинка потішила не лише мене. Хоча, якщо покласти руку на серце, то я за рибу без тертої картоплі.

P.S.: Небезпечним у тілапії є поєднання омега 3 і омега 6 жирних кислот. Ідеально як у лосося – 1:1, а у тілапії 1:11. У світі ця риба користується популярністю  (то може не все так зле?). Роблю для себе висновок:  якщо кожного дня не їсти кілограмами, то може не зашкодить, бо смакує цей вид риби непогано.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *