Відень

Українська молодь у Відні дружно читала Франка…

Надійшла весна прекрасна,
Многоцвітна, тепла, ясна,
Мов дівчина у вінку;
Ожили луги, діброви,
Повно гамору, розмови
І пісень в чагарнику.
 

Цими світлими словами, сповненими оптимізму і бадьорості, розпочинається усім з дитинства відомий «Лис Микита» І. Франка. Цим, донині актуальним, твором розпочався захід, присвячений генію української літератури Івану Яковичу Франку.

У прохолодний осінній вечір українська молодь Відня зігрівалась у парафіяльній «Домівці» читанням по-справжньому значимого слова славного земляка, теплим чаєм і дружньо бесідою.

Дехто з присутніх підготувався заздалегідь – обрав для прочитання улюблені твори чи ті, які захотілось, щоб прозвучали на заході. Зокрема, читали «Мойсея», твори зі збірки «Зів’яле листя», уривки з поеми «Іван Вишенський» та інші відомі й невідомі учасникам творіння з багатого літературного доробку І. Франка. Здебільшого захід мав дещо імпровізаційний характер і творився відповідно до настрою та побажань присутніх.

Письмові джерела свідчать, що у свій час молодь дуже любила письменника, поета, публіциста, громадського діяча Івана Франка, гуртувалась навколо його діяльності. Гарно, що ця прихильність проростає крізь століття і у наші дні є можливість приєднатися до пошанування вічних цінностей, непідвладних часовій руйнації – любові до рідного краю і його народу,  працелюбства, відданості, самобутності, справжності, людяності. Все це та ще багато глибинного і цінного закладено у щедрій творчій спадщині І. Франка.

Зустріч відбулась без зайвого пафосу і галасу, без особливої урочистості і чепурності, а просто, мило і обнадійливо, що «далі буде». Присутні висловили готовність і побажання зустрічатись на подібних заходах ще. Ймовірно, за ініціативою ТУМА, наступний літературний вечір буде присвячений Василю Стусу.

Час покаже… Та налаштування у відповідному керунку є і це вже добре! 🙂

Автор фото – Yaromyr Babsky. Дивитися більше  тут

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *