Відень

Концерт солідарності з Україною за участі відомих австрійських і українських виконавців або історія потрапляння на концерт за кілька годин

Зовсім незаплановано потрапила на концерт солідарності з Україною, який відбувся 21 лютого 2024 року у Wiener Stadthalle. На благодійному концерті зібралися виступити популярні українські та австрійські виконавції.

Історія з квитком

Квиток роздобула в другій половині дня, коли мав відбутися концерт. Чому не поцікавилась тим питанням раніше? Не дуже подобалась ідея йти на концерт розважального характеру перед річницею страшного вторгнення Росії в Україну (хоча концерт, це добре, особливо, коли він благодійний) – більше була схильна піти на документальний фільм «20 Tage in Mariupol». Відмінила й інші розважальні заходи, які просилися в календар цього тижня. Та коли всоте в моїй фб-стрічці замерехтіло повідомлення про концерт за участі Джамали, Тіни Кароль, Злати Огнєвіч – спокусилася і  «вирушила»  на згадуваний  у анонсах сайт за квитками, але їх вже там не було! «Нема, то й нема –значить, так треба», – пояснила сама собі і заспокоїлась. Аж тут у день концерту побачила, що люди з тих чи інших причин повідомляють про «зайві» квитки, то вирішила не ловити ґав….  Рада, що вдалось знайти гарну компанію і це додатково мотивувало (подрузі теж знайшовся квиток). Вдячна, що люди відгукнулись і вчасно відреагували.

Дорога на концерт

видалась довшою, ніж очікувалось. За браком часу взялась оптимізовувати маршрут, запропонований Ґуґлом (хай Ґуґл і безцінний у тих порадах, але часом сама собі не гірший варіант можу запропонувати ;)). І була дуже задоволена результатом (хоча довелось зробити кілька пересадок, та наче воно того вартувало). Проте далі мала «пех» (букв. з нім.:„смола”, невдача), як кажуть австрійці. При останній пересадці зробила помилку і на зупинці «Florisdorf» не додивилась через поспіх і автоматично сіла не в той потяг :). Вирішила, що вже можна розслабитись і нарешті відповісти на лист. За кілька хвилин спохватилась – коли нарешті моя зупинка! – а її за цим маршрутом не передбачалося. Тож таки судилось спізнитись, та майже нічого ще не пропустила – як годиться, концерт розпочався не о 19:30 год, а трохи згодом.

«Ich will nur das du glücklich bist Marie…»

Прийшла незадовго перед виступом «Alle Achtung» і їхнім хітом «Marie» і це було чудово – гарний звук, знайомий хіт. Не пропустила і Злату Огнєвіч з нашими улюбленими «Буревіями» (дехто з членів нашої сім’ї трохи по-своєму це співає і обов’язково на всю глотку).

А потім була Джамала – автентична, сильна, справжня. Джамала розмовляла з публікою німецькою і англійською, що теж було дуже позитивним моментом – у залі були присутні не лише українці, а також концерт мав транслюватися по ORF. Мурашки бігали попід шкірою від її високих чистих пронизливих нот. Стильним і глибоким видався мені відеоряд графіки, який вдало доповнював і підсилював виступ співачки.

Згодом додав драйву присутнім австрійсьоко-ісландський співак Thorsteinn Einarsson, який своїми відомими композиціями добре «розворушив» присутніх.

Гарним відкриттям для мене стала співачка з Верхньої Австрії Іна Реген (Ina Regen) – харизматична і красива, яка виконувала свої пісні на діалекті.

Не здались незнайомими і композиції Anna-Sophie. Завершувала концертну програму цього дня Тіна Кароль. Ведучий оголосив її, як мега зірку з України. Пісні Тіни співала вся зала, бо це були «Моє ім’я Батьківщина», яка не поспішала вибратись із моєї голови ще два дні після концерту (ні на хвилиночку не фінатію від Тіни Кароль, якщо що), „Вільна“ та інші, які в контексті сьогодення звучать по-іншому, ніж би вони могли звучати до війни.

Звернувся в цей день до українців і Президент Австрії з дружиною, і Посол України в Австрії тощо.

На завершення вечора Тіна Кароль ініціювала виконання Гімну України: «Злато, допоможеш?» – приблизно так вона звернулась до пані Огнєвіч. Також, звісно, допомогли всі пристуні.

Не обійшлось і без курйозів

Кумедним моментом для публіки став запис (з тих чи інших причин) підводок ведучої до деяких виступів задовго після самих виступів. За реакцією виглядало, що не всі з присутніх відразу зрозуміли, чому декого зі співаків оголошують вдруге, та загалом ситуація розвеселила присутніх.

Facebook Коментарі
Поширити:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


8 + = 10


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.