Наш Малюк

Маленька помічниця в 1 рік і 3 місяці

«Добре, що підростає підмога» – жартую сама з собою, поки Устинка потурає моїм проханням і чемно з ними справляється. Діти після року, виявляється, то вже непогані помічники! Сподіваюсь чим далі, тим кращі! Головне їм не відбити бажання (про це наразі знаю лише теоретично) 😉

Найперше чим почала допомагати мені наша доня, так це своєю уважністю. «У,у…», – показувала пальчиком ще десь у 10 місяців, тицяючи вгору на лампу. І я вже знала, що знову ми не вимкнули нічний режим, який з початком світлового дня ставав невидимкою, поки не глянеш цілеспрямовано на стелю. Хоча увімкнути лампу могла і Устина – в той час вона була «господинею пультика», знала, де він від неї схований, всіма правдами і неправдами домагалась отримати дозвіл на улюблену забавку (маленький біленький пультик, який ніби придумаинй для того, щоб вміститись в маленьку пухкеньку долоньку), вміла вмикати світло і перемикати режими, а ще тихо заволодівати пультом з-під моєї подушки. Зараз цікавість до пультика минулася (орієнтовно після 6 місяців його дослідження), та «повідомити» про ввімкнуте світло в нетрадиційний час, вважає за потрібне.

Ще був один випадок, коли сильний весняний вітер перекинув сушку з одягом. Знову «уканням» і пальчиком, який вказував на балкон, дитина привернула мою увагу до витівок вітра-лиходійника (і так кілька раз, поки я не додумаалсь чимось закріпити той пристрій «клишоногий»).

Зараз нам вже майже рік і три місяці. То вже не порівняти з тою маленькою дівчинкою, яка була навесні! Наша лялюся вже допомагає поливати квіти – щодня, на моє прохання, приносить до умивальника поливалку, потім ми ідемо на балкон, поливаємо і зрошуємо листочки нашим рослинам.

Допомагає дитина нести речі, які потребують «мий-мий», у ванну. До прикладу, свою подушечку чи штанці. Та й не просто несе, а ще в пралку запихає і намагається встигнути тицьнути по кнопках, перше, ніж я не дозволю цього робити. Правда, буває, що й назад відносить , але мені важливо, коли розуміє прохання і реагує на нього, а далі, то все діло «поправиме» мамою. Занесе і принесе й інші свої речі – пляшечку чи іграшки (якщо не відволічеться ними). З прибиранням іграшок ситуація часто така – спочатку поскладає до ящика, а потім розбирає…

А зараз у нас новий прикол – добралась я до своїх тягирців, з тим, щоб заставити себе хоча б до мінімальної фізкультури. Спочатку вирішила не сильно налягати на періодичності. «Хай хоча б знову в звичку ввійде» – вирішила, та не тут то було… Устинка-молодчинка розслабитись не дає!!! Коли є хоча б натяк на якусь руханку – присідаємо з нею, чи ручками виконуємо вправи: «Раз-два, три-чотири», зупиняється, йде у напряму 180 градусів від мене. «Нема настрою до фізкультури» – помиляюсь я стосовно мацьопи, бо дитина на мить відлучилась, але пауза для того, зясувалось, щоб дістати мені з-під дивану один із тягарців і натякнути, що ми домовлялись по-серйозному. І так вже вкотре… Нарешті я зрозуміла, що має бути все «як книжка пише». А коли нема натяку на зарядку з мого боку, то проявляє ініціативу малюк – присідає, махає руками, вигинається і як до неї не долучитися!

Тож, якщо у когось проблеми з уважністю, пам’яттю чи самоорганізацією, варто подумати про дитину – малюк допоможе 😉

Та часом з дитиною можна забути про все на світі, коли малявочка починає свої затійливі ігри в монстриків чи хованки.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *