Відень / Наш Малюк

На дитячому святі казки Märchentage

Дні казки у Відні — як зрозуміла, гарна багаторічна традиція. Участь у заході можуть взяти сім’ї, в яких є діти до 8 років. То ж ми довго не думаючи, як тільки про нього дізнались від знайомих, теж чкурнули собі на Märchentage (дні казки). Було цікаво: по-перше, подивитися наскільки Устинка (у рік і 9,5 міс.) готова до подібних свят для малюків (хоча сумнівів і не було), а по-друге, глянути як такі свята проводяться.

Програмка, яку нам дали на вході, повідомила, що за 5 хв. початок читання казочки “Der kleine Regenwaldvögel”. Вмостилися поруч з іншими дітками (вже на підлозі :)) і принишкли в очікуванні дійства. На сцені інтригуюче сидів поважний дядечко з гітарою, а перед ним слухняно стояв пюпітр. За хвилину-дві до нього приєдналася тітонька, яка виконувала роль головного героя — Пташки (Regenwaldvogel), а за нею вийшла і інша для сурдоперекладу. Історія пташки така: Пташка ходить по лісі і кого тільки не зустрічає, намагається з’ясувати хто вона така. Я трохи нашіптувала на вушко Устині що відбувається на сцені — перекладала те, що зрозуміла :), але їй було цікаво навіть просто поспостерігати за жестами і мімікою тітоньки-пташки, а тут ще, до повного щастя,  пісеньки під гітару і гра на саксофоні. Виконання казки нам з малюком сподобалось (мені дуже!).

Не дуже вникала хто виконавці і насолоджуватися довго німецькомовним виконанням казок ми не планували (Устинка вміє тільки казати і розуміє по-німецькому тільки hallo, danke, Hund, Katze, dabei і певно на цьому все)  так як і випробовувати терпіння дитини (хв. 15 послухали і пішли).

“Ідемо пошукаємо, де роздають повітряні кульки”, – намагаюсь заінтригувати, щоб не наткнутись на опір виходити зі зали (бо окрім бажання глянути на інші заходи, ще й треба додому вчасно потрапити). “Так, мамо, ідемо! Кулька, уйа!” — радісно вигукнула Устина вголос, розбавляючи читання казки своїм солодким голоском 🙂

У іншій кімнаті дітвора бавилась у настільні ігри, проводились майстер-класи, малюки вистоювали довжелезні черги, щоб розфарбувати свої личка і на день перетворитись у зебрів, тигрів, мультяшних героїв . Устинка теж мріяла про метелика або котика, але терпіння  у рік і 10 місяців ще замало, щоб стояти півгодини в черзі, та й часу теж.

На малечу також тут чекали лялькові будиночки — замок із принцесами (звідси нам було важко піти), з драконами і привидами, селянським будиночком.

Я поглядала раз у раз на годинник — час обіду і сну був вже не за горами. Але малюк вперто наполягав залишитись. І тут… Устинка згадала про кульки ! Тож ми вирушили їх піти ще трохи пошукати, а там вже було не так складно добратись до гардеробу і до виходу.

Тішусь, що ми вибрались (не з Ратхауза, звичайно, а на Märchentage). Хоча підступна уява намалювала втричі розкішніший захід — більше казкових героїв у цікавезних костюмах, гори іграшок і т.д., але загалом симпатичний захід.

p.s.: Трохи гризлась чи буде де залишити коляску, але й водночас таки вірилось, що організатори подбали про це, адже захід для для дітвори. Звісно, мої хвилювання були марними, бо для колясок було відведене місце на подвір’ї  віденської міської ради і однозначним значком було вказано де “паркуватися” 😉

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *