Будні / Відень

Пам’ятник Моцарту у Львові і його закордонні “побратими”

У суботу довелось прогулюватись поблизу пам’ятника Бетховену в Відні. “Чим тобі пам’ятник Францу Ксаверу Моцарту у Львові, який відкрили нещодавно і який наробив стільки галасу, не аналог цій скульптурі з його стилем, з його метафоричністю?” – подумалось.  

Бетховен, пам’ятник Бетховену, Відень

Скульптура у Відні ще «свіженька» – встановлена з нагоди 250 річниці від дня народження Людвіга ван Бетховена, тобто в 2020 році. Композитора зображено без рук і без ноги, на колінах у нього голова зі знайомою зачіскою. Подібний пам’ятник, створений художником неоекспресіоністом, є і в Бонні, на батьківщині Бетховена. Відкриття цього пам’ятника теж супроводжувалось критикою і несприйняттям (про що бігло прочитала в одному із інтернет-видань).

Львівський пам’ятник Моцарта з двома лівими ногами добре вписується у компанію згаданих скульптур-«побратимів». Ймовірно він теж вносить свою лепту в розвиток сучасного мистецтва, яке років за 100, припускаю, більше нікого не дивуватиме і не обурюватиме. Стоїть же собі інший пам’ятник Бетховену в Відні, 1880 року народження, і нікого не хвилює 😉

Facebook Коментарі

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *