Кулінарні історії

Восьминіг

Готувала восьминога вдруге. Знову не розчарував. Через брак часу і різноманітність рецептів та способів приготуванння, було важко на чомусь зупинитися: одні радять не солити, покласти в холодну воду і тільки довести до кипіння, щоб не затвердів, а далі йдуть довгі списки інґридієнтів і способів приготування, інші радять щось зовсім протилежне — солити воду, варити кілька хвилин. Хтось пише налити достатньо води у каструлю, інший — якнайменше, краще, щоб у своєму соці.

Я нетерпелива, на жаль, і вичитувати-аналізувати не було часу і бажання, а особливо в цей літній суботній вечір.

Розділила на дві частини.

Одну половину восьминога відварила — поклала в холодну воду, кинула туди лавровий лист і довела до кипіння. Хвилину дала покипіти (тоді не стрималась і підсолила). Вимкнула і залишила вистигати у воді.

Щодо другої половини, то зупинилась на “в своєму соці”. Надибала на більш-менш простий рецепт на німецькомовному сайті, де замість двадцяти складників було, може десять, але й того мені виявилось забагато, то зупинилась лише на найулюбленіших “пунктиках”.

1. Восьминіг виявився, на щастя, майже почищений (чорнильний мішечок в цей раз шукала даремно і не було необхідності вивчати анатомічну будову восьминога, але може не зашкодить :)). Витягнула (бррр) очі. Помила “жертву”.

2. Ніякої плівки не знімала (ні до  ні після).

3. Варіант А. Порізала на шматочки і потушкувала у своєму соці хв 15-20. (Інтернет-поради бачила, що якщо переварити, то м’ясо стає жостке, але якщо вже так сталося, то треба варити довго (понад 20 хв) і тоді знову восьминіг стає м’ягким). Посолила, поперчила, додала цибульки і вкінці — часничку.

4. Варіант Б, а точніше — другу частину восьминога на наступний день розігріла, посолила, поперчила і знову часничку (але вже сушеного, бо лінувалась). Мушу сказати, що приготоване у цей спосіб мясце було ніжніше.

Сподіваюсь, мої міні-експерименти зможуть знадобитись не лише мені 🙂

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *