Подорожі

Обертауерн – альпійські схили на прокат…


Березень вже поспішає передати естафету часу квітню. Та зима веде вперту боротьбу з весною. Не виняток і Австрія, яку понад тиждень тому весна привітала першоцвітами, а вже знову засніжило… Але сезонні капризи природи не роблять особливої «погоди» австрійським гірськолижним курортам, які безпроблемно приймають гостей і робитимуть це ще не менше місяця часу. Місцеві висоти дають таку можливість.

Одним із популярних курортів, який радо вітає відпочивальників із усієї Європи і не тільки є Obertauern. Саме туди ми вирушили за першими враженнями від австрійських лижних трас і місцевого сервісу, і байдуже, що взимку не вийшло, байдуже, що вже весна – відпочинок вдався на славу…

Із Відня до Обертауерна трохи менше 400 км. Якщо є бажання потрапити на початок робочого дня, то  доведеться довго не спати і виїжджати не пізніше 5.30 год. Саме в такий час ми і виїхали, тому встигли добратися до місця призначення вчасно і потрапити у пункт прокату лижного оснащення  одними із найперших клієнтів. Та стільки і було нашого щастя… Вже за кілька хвилин, ближче до 9.30 год., кількість людей зростала, хлопець – працівник поркату, губився між клієнтами – намагався приділити всім одночасно увагу і тим забрав у нас трохи часу. Традиційне «сервус» лунало на всі боки, нікого не обділили посмішкою чи жартом.  У наймолодших клієнтів уточнювали: «Чи пасує тобі такий колір? А як тобі цей шолом?» .

Залишалось ще купити Skipass (абонементи на витяги) – і вперед! Skipass на день тут коштує 40Є+2Є, які повертаються після повернення пластикової картки. Якщо  випадає потрапити на гірськолижні траси трохи пізніше, після 11 год., то можна купити на кілька євро дешевші Skipass, але ціна суттєво не відрізнятиметься. Забігаючи наперед, хочу сказати, що картку можна повернути за допомогою автомату, що є дуже зручно і необов’язково поспішати до віконця каси аби встигнути до завершення робочого дня, який тут триває з 9 до 17 год. Хоча звичайно можна залишити собі пластик на пам’ять (а раптом комусь до вподоби такий сувенір).

Зі Skipass дорога до альпійських схилів курорту стає відкритою.

З перших хвилин відпочинку потішило те, що попри немалу кількість покататися на лижах у суботній погожий день, траси переповненими не були. Спробувавши кілька варіантів, врешті решт вдалось обрати схил, який пасував найбільше і там собі відвести душу.  Загалом вразила майстерність багатьох місцевих відвідувачів, особливо дітей, які сміливо катаються на складних трасах. Також приємною була небайдужість людей, які бачачи, що присіла втомлено на узбіччі, під’їжджали і питались чи все в порядку  і чи не потребую я допомоги.

Є в Обертауерні немало симпатичних місць, де можна собі присісти, відпочити, випити чогось гаряченького чи зігріваючого J, перекусити. У другій половині дня, коли гості курорту розгубили активність на гірських схилах,   все більше й більше знаходилось охочих відпочити пасивно.


Сонце потихеньку починало ховатися за гострі шпилі гір. Свято гірського відпочинку у багатьох гостей Обертауерна продовжувалось. Хтось повертався втомлений, та щасливий додому.  В той час як працівники гірськолижного-курорту вже готувались до наступного дня – із денних схованок виїжджали чудернацькі  машини, які рівняли траси, прибирали сміття і виконували іншу щоденну роботу, щоб день новий зустрів майбутніх гостей з усією привітністю та  красою.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *