Відень / Кулінарні історії

Хліб – усьому голова або що робити, коли вдома нема хліба…

30 травня у Відні  вихідний. Що означає – магазини відпочивають теж. Так сталося, що напередодні, не встигли закупитись усім необхідним після робочого дня, ну дуже не хотілося додому, а тим паче в магазин на закупи і ми ( я і мій чоловік :)), не довго думаючи, надали перевагу прогулянці у парку Зигмунда Фрейда, де проходив фестиваль культур: країни-учасниці представляли національну кухню, дійство доповнювалося музикою та танцями.

Але коли прийшов день новий і довелось виправляти вчорашні (не буду називати це помилками) пустощі, тобто вигадувати: що б такого цікавенького придумати, коли в холодильнику мало чого залишилось. Кілька «чергових» магазинів у вихідні тут все таки працює, але їх можна порахувати на пальцях однієї руки, і нам до найближчого із них далекувато, та й погода не наспівувала веснянок – дощ, вітер і т.д.

Звичайно, що не все так кепського і зі ситуації вийшли, бо дім, де живуть дорослі люди – не молодіжний табір, як не як :), завжди якісь запаси знайдуться. Але… До овочевого супу захотілось хлібчика. То тут вже не переливки – жодного сантиметрика хлібобулочного виробу.

Вирішила спробувати як то воно пекти хліб… Ділюсь враженнями – чомусь їх в мене дуже багато виникло «в процесі». По-перше – це нескладно, по-друге – смачно, по-третє – приємно, а ще невідомо чого розпирає така гордість,  ніби нагодувала голодне військо, хоча вийшло дві невеличкі хлібини.

Не дуже ми полюбляємо вівсяні пластівці, тому подумала, що добра ідея знайти рецепт саме з пластівцями, щоб зменшити їхні запаси. А коли знайшовся рецепт ще й з медом, то теж зраділа – корисний продукт і є в наявності, та й була впевнена, що смачно.

Рецептик взяла ось тут, підглядала ще й сюди (бо пріоритетнішим для мене було додати до тіста несухі дріжджі).

Хоча люблю спостерігати за дріжджовим тістом – воно як живе: росте і дихає теплом, але завжди маю побоювання за результат – вийде чи не вийде.

У цей раз результат потішив, хоча ще повправлятися зайвим не буде. Отже, якщо нема хліба, а є необхідні для випічки продукти і натхнення, то боятися не треба – має вийти смачніше і свіжіше, ніж з магазину 😉


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *