Кулінарні історії

Крижавки на бабусин манер

Від задуму записати собі рецептик бабусиних крижавок, до самого запису минуло два дні, за цей час встигли вкваситись наші крижавочки, але люблю, щоб минуло ще кілька днів — такими вони мені смакують більше.

З’їдаються з помірною швидкістю — не одною ж капустою, але коли як… Перед подачею на стіл заправляються олією, можна поперчити і ще підсолити, якщо є в цьому потреба. Також можна заправляти сметаною (так, не жартую ;)). Безпроблемно зберігаються в холодильнику якийсь час.

Хто любить хрумкі листочки, тому цей варіант не підійде. Не підійде і тим, кого лякає часник і його спокусливо-стійкий запах в хаті.

Щодо мене, то дуже полюбляла їх завжди. Кілька років тому зацікавили крижавки з сирої капусти, які мариную в оцтово-солено-солодкій воді.   Та в цей раз закортіло саме цих — з присмаком дитинства.  Колись у бабусі і зараз у мами є свій спосіб робити крижавки, він зовсім інший, підозрюю давніший і корисніший, ніж той що “опанувала” я 🙂 (при нагоді  треба погуглити і дізнатися які є варіанти).   Пропросила вкотре маму потішити нас крижавками — пощастило, що мама гостює в нас  і допомогла справитись з захцянкою, бо сама ще ніколи не бралася за них.

Спосіб приготування:

• Капуста, розрізана на 4-6- шматків проварюється 5-7хв. (залежно від твердості, має бути досить проварена, але не розварена)

• Вода перемішується з перетертим часником і сіллю.

• Кожен шматок капусти обмочується у частині води з часником і сіллю.

• Всі шматки капусти складаються у одну посудину, заливаються водою, яка залишилася (за потреби можна ще добавити, якщо капуста не повністю занурилася у воду)

• Зверху кладеться, до прикладу, перевернута тарілка відповідного розміру і притискається тягарцем (як варіант — банка літрова з водою).

• Залишається при кімнатній температурі на кілька днів .

• Коли вкваситься, ставимо в холодильник.
Всім хто наважиться на цю нескладну затію – смачного!

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *