Відень

«Щедрик», бандура, галушки — український тиждень у Відні

Оперна арія під бандуру, українські галушки, солом’яна красуня у розкішному вбранні, химерні витинанки, картини з українськими обличчями — все це український тиждень у ООН, який триває у столиці Австрії цими днями.

14 листопада 2018 тут відбувся український концерт, на якому звучала музика Лисенка, Скорика, Леонтовича, Поклада та інших композиторів минулих часів і сучасності. «Чому являєшся мені» Франка, звучання «Щедрика» прискорювали серцебиття і піднімали вище тутешніх хмарочосів — і красиво, і гордість розбирає за таланти земляків.
Наталія Степаняк «руйнувала» стіни силою свого голосу. А ще була бандура — мурашки пробирали від майстерної гри і виконання Олени Нечай Носаль. Камерний ансамбль «Галичанка» виконав «Чарівну скрипку» – розчулили мало не до сліз.
На завершення — гімн України.

 

Тим часом у ООН тривав обід, де однією зі страв тижня були українські галушки. Без особливого придивляння було видно, що співробітники організації глобального значення байдужими до них не залишаються. «Вчора були деруни», –  розповів  один із них. Тож не тільки піснями і творами мистецтва… 😉

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *