Кулінарні історії

Квас з буряка: смачно і корисно!

Приготувати квас з буряка стало нав’язливою ідеєю після того, як довелось його скуштувати в одному з львівських ресторанчиків. І справа не в смакових властивостях саме цього квасу, а в тому, що квас – один з моїх улюблених напоїв.

То чому б не спробувати з буряка, що теж смачно і здорово? Буряк не однаково добре смакує у різних стравах, а корисний і потрібний, тому ідея з буряковим квасом

так міцно засіла в моїй забудькуватій голові. Сиділа б вона собі, мабуть, там ще довго, та приїхала до нас в гості бабуся Стефанія і, о диво, вона знає як робити квас і спокійнісінько про це каже! А я не розумію, чому ми раніше про це не говорили і я кілька років тягаюсь зі своєю буряковою ідеєю. Але під лежачий камінь… Виявилось, що й інтернет не безпорадний у цьому питанні. Отже, все елементарно, як і приготування самого квасу, просто іноді корисно задавати питання людям, світовій павутині, собі.

Отже, рецептик:

1/4 банки буряка червоного (сирий буряк кружальцями, або хаотичними шматками), 2 ложки цукру, кип’ячена вода (приблизно 2 л), скибка-дві житнього хліба. Складники залити водою (ледь теплою), накрити марлею і залишити бродити на тиждень.

Хліб можна замотати в щось (не знаю як обізвати подібну тканину :), але це не марля, хоча може й вона підійшла би).

Наша мама-бабуся робить все “на око”, але на моє прохання склала все в один рецепт.  Спроба в приготуванні квасу в мене вже на той час була, але такого смачно результату не вийшло. Здається, хліб трохи «неправильний» купила. А так, мабуть, треба трохи практики і виробити “свій” рецепт, який пасує саме тій господині, що готує квас, та тим хто його буде споживати  (кисліший чи солодший, концентрованіший чи навпаки). Як правило, готовий квас розбавляю ще водою (горло не завжди дозволяє кислий) і додаю цукру до смаку.

У спеку такий квас незмінний помічник.

“Баб, мені подобається той квас, що ти зробила. Я його багато вип’ю! ” – сказала якось наша трирічна донечка. Коли наступив час спробувати, то наша крихітка вже такою впевненою ну була. “Ну, як, тобі подобається?” – питаю. Після невеличкої паузи почула відповідь: “Ще не знаю”, та я запропонувала піти до дзеркала і глянути на наші язички. Після чого прохання про добавку не забарилося, бо пити буряковий квас, то є дуже веселе і смачне заняття 😉

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *