Будні / Відень / Кулінарні історії

Проростки салату “Крес”, вирощені в домашніх умовах.

Кілька місяців тому задавала собі питання щодо проростків: чи можна (швидше, чи складно) їх пророщувати вдома і як це робиться? Але за браком часу чи то бажання сильно в тему не вникала, а ще уявлялося, що потрібно багато зусиль задля жменьки результату. Як питання прийшло в голову, так і пішло геть. Проте відповідь майже не забарилася — напередодні Пасхи отримали конверти з дитячого садочка з насінням і настановами, як його пророщувати. Нещодавно вирішили спробувати, що з цього вийде (ні, ми не зволікали, просто не відразу побачили інструкцію, а до того не могли второпати, що то за насіннячко і яке воно має відношення до привітань із Великоднем і завданнями, пов’язаними з передсвятковими приготуваннями, такими, як розмальовування яйєць чи виготовлення прикрас).  Як тільки дізналися — взялися до роботи: шматочок бавовняної вати змочили водою і зверху поклали зернятка. За кілька днів почали пробиватися проростки (на фото орієнтовно день третій). Спостерігаємо, що буде далі.   

Загалом купуємо їх в магазині й самакуємо регулярно (адже корисно та смачно), але трапляється, не такими свіжими потрапляють до холодильника, як би хотілося, а іноді просто забуваю про них на день-два, а зі зрізаними проростками зволікати не варто. Буває й таке, що в магазині нема таких “як треба” (купуємо, як правило бобові). Тож… Цікаво було спробувати і наразі маємо скромний результат: тішимося кількома пророслими зернинками салату “Крес” (як щойно з’ясувалося) або хріниці сійної (таку назву знає українська Вікіпедія).

Водночас кажуть знайомі, що не такий страшний вовк… і що насправді все елементарно. Тому ми вже в передчутті: а раптом сподобається заняття… Підсвідомість тим часом готує інші запитання: що то ще можна проростити наступним (наче багато що, проте варто бути обережними). Андрій, який має досвід пророщування рослин, зазначає, що їм потрібне світло і вода, а також застерігає: “Якщо вживати проростки в їжу, то треба почитати краще, бо деякі рослини виділяють захисні речовини і треба частіше воду міняти.

Торкнувшись теми, отримала ще кілька слушних онлайн-порад, зокрема, від нашої знайомої Оксани Яреми-Допілко, яку знаю здебільшого як талановиту педагогиню і яка віднедавна започаткувала свій власний канал “Школа пані Оксани” на YouTube: “Кожна зернина потребує собі трохи місця. Коли вони всі вкупі, їм важче піднятися. Тому візьміть ширший контейнер, застеліть ватою чи марлею. Трохи води туди, щоб дно стало вологим і перекладіть насіння, рівномірно розкладаючи його по всій площині. А тоді я ще збризкую їх зверху, з пульверизатора, теж звичайною водою. 🌱🌱🌱 У мене цей контейнер стоїть завжди на світлі, біля вікна”. Оксана також поділилася світлиною свого урожаю. Красиво і переконливо.

Facebook Коментарі

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *