Відень / Подорожі

Rathaus австрійської столиці

 

Wiener  Rathaus — головна міська ратуша Відня, споруджена  в неоготичному стилі в 1872-1883 роках за проектом Фрідріха Шмідта. Колись побувала там на екскурсії, а на днях знайшла на комп’ютері нотатки про відвідини споруди.

Хоча своїм витонченим фасадом ратуша зачаровує з першого погляду, та від екскурсії в саму будівлю не чекала абсолютно нічого (таким був настрій того дня), просто виконувала мій Pflicht, обов’язок, нав’язаний програмою з курсів. А натомість знайшлось місце для гарних вражень і настрою.

Ще з перших сходинок, що вели на перший поверх, зацікавили арки і уява перенесла кудись далеко — у старий Париж, вигаданий мною, на основі прочитаних художніх творів. Таким романтично налаштованим ”привидом” і бродила по міській раді, працівниця якої не вгавала задавати запитання і дивувати нас цифрами: ”А скільки кімнат, на вашу думку, має Ратхауз? А яка довжина коридорів? І так далі…..

Отже, ратуша Відня має близько 1575 кімнат, понад 2 тис. вікон (миють чоловіки ;)), загальна площа всіх поверхів 113.000 км. кв (трохи є 🙂 ) висота головної вежі — 98 метрів. У ратуші працює понад 850 осіб. Освітлює міську раду 4000 ламп. Впродовж року тут відбувається близько 800 заходів. Ось такі собі цифри…


Неабияким ”атракціоном” для нашої різновікової групи виявився старенький ліфт (має якусь спеціальну назву, а яку — не зрозуміла). Ліфт без дверей, рухається за еліпсоподібним маршрутом, не робить зупинок. На кожному поверсі службовці заходять і у потрібному місці спокійнісінько виходять, так як ліфт піднімається-опускається некваплячись.
Далі працівниця міської ради провела нас до зали засідань, куди вільно можуть потрапити мешканці міста. Для цього їм відведені спеціальні місця.

Особливе місце для гордості Rathaus займає величезна люстра у залі засідань, яка у свій час побувала на виставці у Франції. Хоч і важко було її транспортувати (через величезний розмір навіть із зали так просто її не винести, не розібравши шматок будівлі, годі говорити про сотні кілометрів у тодішні часи), але люстра успішно покрасувалася у французькій столиці й неушкодженою повернулася додому.
У іншій залі, де відбуваються різні урочисті заходи, висить кілька кришталевих люстр, ціна яких по 65 тис. євро.  (відкривати шампанське треба обережно :))

Маючи симпатії до архітектури фасаду віденської головної ратуші, тішуся, що не упустила нагоди побувати і всередині будівлі (хоча думка така проскакувала).

Не пам’ятаю “ціни питання”, але знаю, що щорічно тут відбувається день відкритих дверей, куди можуть потрапити всі охочі і привітатися, до прикладу, з очільником міста :).

Facebook Коментарі

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *