Подорожі

Stadtpark – найстаріший і найулюбленіший парк Відня

Штатдпарк у Відні (Stadtpark, Wien) – найстаріший і найулюбленіший парк як серед туристів, так і серед мешканців австрійської столиці. Лиш тільки пригріє сонечко, сюди сходяться сотні людей.

Штадтпарк знаходиться у самому серці Відня.  Відкритий з серпня 1862 року. Був задуманий у стилі англійського ландшафтного парку.

Приваблює парк, насамперед, делікатним поєднанням природної краси (хай і навіть впорядкованої людиною) з красою, створеною людськими руками. Через весь парк протікає канал Wienfluss. Посеред парку вмостився собі густонаселений качками ставочок. «Сухопутні» ворони і голуби є вірними сусідами качок і по-сусідському іноді ворогують між собою.

Діти, спостерігаючи за великою кількістю пташок, попискують від захвату і не можуть натішитись видовищем. У сонячний весняний день вода виграє різними кольорами, парк буяє цвітом і пахне краще за будь-які фабричні парфуми.

У парку чимало пам’ятників, серед яких виблискує золотом Іоганн Штраус зі скрипкою – місце фотографування усіх туристів. Неподалік нагадує про час квітковий годинник, що теж не залишається поза увагою гостей парку.

Зелено-оксамитові галявини – це окрема історія не лише Штадтпарку, віденських парків, але й усієї Австрії:  неймовірна терапія для душі. І всі це добре розуміють… У теплі літні дні та вечори у Штадтпарку уявному яблуку нема куди впасти  – тихі-мирні компанії вмощуються на травичці і відпочивають.

Малюкам є теж куди себе подіти (не весь час же качками любуватись) – є тут два дитячі майданчики (орієнтир – місточок, що веде через канал). Якщо після прогулянки на малят і батьків несподівано нападе лютий голод, то зовсім неподалік (близько 5 хв пішки) розміщений торгівельний центр «Wien Mitte» – чи в магазинчик забігти і підкупити щось дорогою додому, чи до якогось закладу громадського харчування є можливість втрапити.

Дві лінії метро: U-4 i U-3, спрощують багатьом добирання до парку.

п.с.: Скільки разів не доводилось бувати в цьому парку, завжди виникало бажання фотографувати парк і фотографувати — в усі пори року він чудовий.

Facebook Коментарі

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *