Віденські історії

Vienna Ring Tram або Відень з вікна старенького трамвая…

Якщо ви у Відні і хочеться якнайбільше побачити місцевих красот і при цьому зекономити час і сили, то таку можливість дає екскурсійний трамвайчик Vienna Ring Tram, особливо, якщо це холодна пора року – їдеш собі центральним кільцем віденської трамвайної колії, зазираєш у вікно і спостерігаєш архітектурні перлини, визначні пам’ятки, парки і так далі. Відправним пунктом є Шведенплатц (Schwedenplatz). Квиток можна купити відразу у вагоні у пана кондуктора – 7 Є (до порівняння, вартість одноразового квитка у віденському громадському транспорті близько 2Є.

Трамвайчик човгає собі за маршрутом від зупинки до зупинки, показуючи гостям міста найстаріший віденський парк (Stadtpark), найстарішу церкву (Ruprechtskirche), пам’ятник жертвам нацизму, міську ратушу (Rathaus), знаменитий на весь світ оперний театр (Wiener Staatsoper), музейний квартал (Museumsquatier), памятник Марії-Терезії, навпроти якої Площа Героїв (Heldenplatz), парламент і все що трапляється дорогою і що заслуговує на увагу туристів.

Водночас на LCD-моніторчику виводяться ”ключові” зображення, про які розповідає аудіогід одною із обраних сімох мов. Для дітей тут є своя кнопочка, точніше комбінація із кнопочок, яка вмикає аудіосупровід, орієнтований на наймолодших туристів.
Одного мокрого зимового дня ми з чоловіком вирішили теж  долучитися до пасажирів Vienna Ring Tram. Візитівки Відня нам вже відомі кілька років, та до історії тих будівель чи якихось цікавих фактів про них наразі не добрались, тож вирішили надолужити і підготувались слухати довгі розповіді. На радість чи на жаль, розгорнутих розповідей почути не вдалось (а заодно і попрактикуватись з німецькою). У Vienna Ring Tram пасажири-туристи під час поїздки отримують лише стислу інформацію в основному два-три речення по кожному ”об’єкту”.
Чи сподобалось? Непоганий варіант, якщо дощ, якщо втома, якщо нема часу, якщо кататись в старенькому трамвайчику ”в кайф”. У інших випадках, думаю, краще пройтись і все гарненько оглянути.

p.s.: Пригадалося як кілька років тому по роботі брала участь у одній цікавій акції і водночас катались у львівському ”чудо-поїзді”, де з величезним захопленням слухала аудіорозповідь про древній Львів. Якщо відверто, то львівський “чудо-поїзд” вразив більше. Було в рази цікавіше слухати аудіооповідача(навіть про те, що вже знала). Але кожному своє…

Зображення: Google

Facebook Коментарі
Поширити:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


− 3 = 4


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.